Dlaczego warto dawać swoim zwierzętom mniszek lekarski

Z zalet różnego rodzaju ziół i roślin leczniczych ludzkość korzysta od wieków. Zawarte w roślinach substancje wpływają pozytywnie na nasze organizmy, polepszając ich kondycję i witalność, zwiększając poziom odporności czy też zabezpieczając przed wystąpieniem różnych chorób. Jak się okazuje, wiele takich roślin ma takie oddziaływanie także w przypadku zwierząt. Systematyczne karmienie nimi bardzo pozytywnie wpływa na to, jak takie zwierzęta wyglądają i jak rosną.

Sporo osób nie do końca jest świadomych tego, i przy karmieniu opierają się one wyłącznie na gotowych karmach. A w praktyce niedużym kosztem znacznie można polepszyć codzienną dietę swojego psa, kota czy królika, między innymi o różne pożyteczne zioła i rośliny. Jedna z nich to często spotykany i popularny mniszek lekarski. Bardzo charakterystyczne żółte kwiatki, jakie zmieniają się potem w białe dmuchawce, chyba znają wszystkie dzieci. Jak pokazuje praktyka, roślina ta również jest ceniona jeśli chodzi o zawartość rozmaitych minerałów, witamin i czynnych substancji.

W swoim składzie między innymi ma witaminy A, C i D, które są konieczne do odpowiedniego wzrostu i rozwoju. Ze składników mineralnym wymienić między innymi można magnez i żelazo, które także korzystnie wpływają na stan zwierząt. Do naprawdę cennych składników mniszka zalicza się inulina. Ten wielocukier naturalnego pochodzenia nie jest trawiony w pokarmowym układzie, dlatego też jego sposób działania przypomina mocno działanie błonnika.

Dzięki temu, że podlega ona w jelitach fermentacji, to zapewnia się w ten sposób dobrą jakość flory bakteryjnej. Mniszek zawiera także dużo antyoksydantów, szczególnie dużo znajduje się ich w liściach. Regularne dawanie zwierzętom tej rośliny wpływa pozytywnie w wielu obszarach. Zapewnia między innymi dobry wygląd sierści i skóry, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Będzie też pomagać w utrzymaniu w zdrowiu kości i stawów, co ma szczególne znaczenie przy starszych zwierzętach, a także poprawia procesy trawienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić