Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakiej zasadzie działają na silnik dodatki do oleju

Samochodowe silniki są projektowane na wiele lat pracy, ale wraz z upływem czasu będą się one zużywały. Nawet jeśli ktoś regularnie dba o zmianę oleju, to przejechane trzystu tysięcy kilometrów z pewnością nie pozostanie bez wpływu na stan silnika. A już na pewno jeśli wymiany ktoś zaniedbuje lub też używa oleju o wątpliwej jakości. Jednak w ostatnim czasie udostępniona została możliwość zahamowania tego procesu, a nawet w pewnym stopniu odwrócenia go.

W sprzedaży pojawiać się bowiem zaczęły specjalne preparaty które tworzą cienką, a równocześnie twardą i śliską powłokę na metalowych elementach. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany większą ilością informacji na ten temat, to może w oknie wyszukiwarki wpisać słowa strefy czystego transportu i przeglądnąć znalezione serwisy. Użycie takich preparatów nie jest skomplikowane, wystarczy je bowiem wlać do wnętrza silnika wraz z olejem, i następnie normalnie używać pojazdu.

Zresztą stosować je można nie tylko do silników, lecz również w wielu innych układach mechanicznych, typu skrzynie biegów czy przekładnie. Utworzona powłoka pomaga w paru istotnych aspektach. W pierwszej kolejności przez to że ma dużą śliskość, to znacznie ogranicza tarcie między elementami w środku, a z kolei to wpływa na ilość zużytego paliwa. W pierwszej chwili być może takie oszczędności nie wydają się jakieś duże, lecz kilka czy nawet niekiedy kilkanaście procent mniej będzie miało spore przełożenie na dużo mniejsze rachunki płacone na stacjach. Kolejną ważną sprawą jest zahamowanie zużycia, a w części przypadków nawet i regeneracja zębatek, tulei czy łożysk.

Z kolei to może zabezpieczyć przed zbyt mocnym wyeksploatowaniem jednostki napędowej i potrzebą jej kosztownego remontu. Według producentów użycie tego typu preparatów zmniejsza wytwarzany podczas pracy hałas, ogranicza też dymienie i wibracje. Tak więc posiadacze samochodów zainteresowani tym tematem mogą wpisać w wyszukiwarkę słowa Ecodriving, a następnie przejrzeć pokazane przez nią strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY