Czy warto dawać swoim zwierzętom suszony mniszek

Na naszych łąkach, polach i ogrodach rośnie wiele roślin, jakie przez wielu uważane są nawet za szkodliwe chwasty. Dokładnie tak właśnie traktowany jest często mniszek lekarski. Wielu osobom kojarzył się on będzie z dmuchawcami, które tak bardzo lubią dzieci. Lecz sporo osób niekoniecznie za nim przepada, ponieważ z uwagi na to że szybko rośnie i ma dużo korzeni, to trudno się go pozbyć. Ale z drugiej strony mniszek zjadany jest chętnie przez zwierzęta roślinożerne, gdyż im dostarcza sporej ilości cennych składników.

Tak naprawdę przecież z wielu zalet mniszka korzysta od dawna medycyna naturalna, ponieważ ta roślina ma w sobie sporo minerałów, witamin i rozmaitych substancji. Do tych ostatnich zaliczają się barwniki i flawonoidy, a z mineralnych składników żelazo i potas. Lecz ususzony mniszek nadaje się też bardzo dobrze do tego, aby podawać go zwierzętom, i to nie jedynie takim które żywią się roślinami. Bardzo dobrze nadaje się on do suszenia, a z uwagi na to że jego występowanie jest powszechne, to w zasadzie będzie mógł go każdy może go zebrać i wysuszyć. Rzecz jasna nie ma także żadnych problemów, aby kupić gotowy susz w jednym z internetowych sklepów. Jedynie trzeba zwrócić swoją uwagę na to, aby był on dobrej jakości.

Jeśli chodzi o wpływ mniszka na zwierzęta, to można tu wymienić parę rzeczy. Przede wszystkim dzięki wspominanym witaminom i składnikom mineralnym wpływa pozytywnie on na ogólną odporność, w dłuższej perspektywie czasu chroniąc przed rozmaitymi chorobami i schorzeniami. Roślina ta ma właściwości oczyszczające, dzięki czemu podawanie jej do karmy będzie oczyszczało z różnych toksyn i szkodliwych substancji. Z pewnością warto podawać go zwierzakom, jakie mają rozmaite problemy z działaniem układu pokarmowego, ponieważ reguluje on procesy trawienne. Lecz również i osobnikom starszym, ponieważ pozytywnie wpływa na kości i stawy, pozwalając utrzymać je w dobrej formie. Niektóre substancje znajdujące się w mniszku mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, a to pomaga na przykład w utrzymaniu ładnej sierści.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić