Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odkurzacze bezprzewodowe, bezworkowe?

Odkurzacze bezworkowe wdzierają się na rynek. Nie ma marki, która nie oferowałaby własnego modelu. Dyson, Philips, Rowenta, Electrolux… Wszyscy oni sprzedają przynajmniej jeden rodzaj odkurzacza bezworkowego.

Odkurzacz pionowy czy kanister, budżetowy czy z wyższej półki, filtr cyklonowy czy nie…

Jak wybrać odkurzacz bezworkowy przy tak wielu kryteriach? Odpowiedź znajdziesz w tym poręcznym przewodniku przed zakupem. gdzie kupić odkurzacze bezprzewodowe Dyson

Jak działa odkurzacz bezworkowy?

Na początek należy zrozumieć, jak działa odkurzacz bezworkowy. W rzeczywistości jest to dość proste i nawet dość podobne do odkurzaczy workowych.

W odkurzaczu bezworkowym kurz jest zasysany, a następnie ze względu na swoją masę przykleja się do boków zbiornika. Oczyszczone powietrze przechodzi następnie przez filtr, który zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki.

Bądź jednak ostrożny. Na rynku istnieją dwa rodzaje filtrów, jak zobaczymy poniżej, jeden jest nieco bardziej wydajny od drugiego.

Teraz, gdy rozumiemy, jak to działa, oto ważne kryteria wyboru potężnego odkurzacza bezworkowego. A żeby pójść o krok dalej, oto przewodnik po zakupie najlepszego odkurzacza bezworkowego, czy to na Amazon, czy gdzie indziej.

Jaki filtr do odkurzacza bezworkowego?

Na rynku dostępne są dwie technologie: klasyczne filtry, które zatrzymują drobne cząsteczki oraz filtry cykloniczne, a nawet multicykloniczne, spopularyzowane przez słynną markę Dyson.

  1. Klasyczne filtry do odkurzaczy bezworkowych

Jak wyjaśniono powyżej, konwencjonalne filtry wychwytują mikrocząsteczki pyłu, których masa nie była wystarczająca do wysłania o ściany lub zbiornik.

Odkurzacze z tym filtrem są często znacznie tańsze. Ale też filtr znacznie szybciej się brudzi i wymaga częstego czyszczenia. Dodatkowo odkurzacz traci moc ssania, gdy ten filtr jest zapchany kurzem.

  1. Filtry cykloniczne

Wiele odkurzaczy bezworkowych posiada tak zwaną technologię filtrów cyklonowych.

Jest to bardzo wydajny system, który odwzorowuje „mini cyklon”, oddzielając powietrze i kurz z dużą prędkością.

Coraz częściej mamy nawet szczęście spotkać odkurzacze bezworkowe z technologią multicyklonową, która maksymalizuje rozdział czystego powietrza od kurzu.

Filtry cykloniczne bardzo mało się zapychają i nie tracą siły ssania. Dodatkowo taki filtr łatwiej oddziela drobne cząsteczki, choć duże marki takie jak Dyson, Rowenta czy Philips często mają do tego filtr HEPA.

  1. Filtr HEPA

Filtracja powietrza w odkurzaczu jest jeszcze ważniejsza, jeśli jesteś uczulony na kurz, roztocza lub pyłki.

HEPA to właściwie standard, pierwotnie stosowany w przemyśle, ale także w filtrach powietrza. Jest to skrót od „High Efficiency Particulate Air”.

Filtr ten zatrzymuje pyłki, roztocza, sierść zwierząt, drobne cząsteczki i niektóre mikroorganizmy.

Dlatego jest tak ważna dla osób wrażliwych, dzieci i właścicieli zwierząt domowych, które zrzucają dużo włosów.

Filtry powietrza są niezbędne w odkurzaczu, o czym świadczy ten artykuł z Figaro.

Odkurzacze bezworkowe czy odkurzacze bezprzewodowe Dyson?

Istnieją dwie kategorie odkurzaczy bezworkowych: bardzo klasyczne odkurzacze kanistrowe oraz bardzo modne odkurzacze drążkowe. Obie mają swoje zalety i wady. Opublikowaliśmy bardziej kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci wybrać między odkurzaczem kanistrowym a odkurzaczem bezprzewodowym Dyson.

Odkurzacze bezworkowe

Bezworkowy odkurzacz kanistrowy jest idealny dla tych, którzy chcą odkurzacza, który dobrze radzi sobie na wszystkich podłogach i nadal ma dużą moc ssania. Ma też dobrą pojemność zbiornika.

Idealne do domu Dyson, dostarczane są z akcesoriami, często także ze specjalną szczotką do włosów. Dodatkowo są one dostępne w bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

Z drugiej strony nie są one zbyt łatwe w obsłudze, a długość kabla może być irytująca, gdyż mimo starań producentów zawsze jest on zbyt krótki.

Odkurzacz pionowy bez worka

Zaletą odkurzacza bezprzewodowego Dyson jest to, że jest bardzo łatwy w obsłudze i można go łatwo przechowywać, nie zajmując zbyt wiele miejsca. W tym poradniku porównawczym z łatwością dokonasz wyboru w domu przy zakupie odkurzacza pionowego.

Jego minusy: ma mniejszą siłę ssania, bo jego silnik jest mniejszy, szybciej napełnia się jego zbiornik.

Jego drugą dużą słabością jest bateria, która może mieć krótką żywotność. Ale niektóre modele mają długi czas pracy na baterii, jak Rowenta RO8872WO Air Force Extreme.

Ponadto często jest dość drogi w porównaniu z odkurzaczem bezworkowym.

Wiele marek zajmuje się obecnie odkurzaczami pionowymi. Jeśli nie zawsze jest łatwo dokonać wyboru, możemy pomóc Ci w tym porównaniu odkurzaczy pionowych Rowenta lub porównaniu odkurzaczy pionowych Dyson.

Siła ssania

Jest to istotna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę inwestując w odkurzacz bezworkowy.

Siła ssania pozwala na głębokie odkurzanie, jeśli jest dobrze dostosowana do Twoich podłóg. Jeśli nie jest ona wystarczająco mocna, odkurzacz będzie miał większe trudności na twardych podłogach jak dywany i będzie dedykowany do codziennego sprzątania. Taka jest zasada działania odkurzacza pionowego.

Jeśli szczotka jest zbyt mocna, może przyssać się do podłogi. Sprzątanie w tym miejscu będzie zapewne szczególnie męczące. Należy więc znaleźć równowagę w zależności od potrzeb.

Cena odkurzacza bezworkowego

Kolejną ważną kwestią jest cena odkurzaczy bezworkowych. Tutaj, w zależności od wybranego modelu, niezbędny budżet może wynosić od 80 euro do ponad 300. Ogólnie rzecz biorąc, bezworkowe odkurzacze do kanistrów są tańsze niż odkurzacze pionowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY