Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg jego wykonania

O licznych zaletach makijażu permanentnego przekonało się już wiele pań. Po pierwsze daje on wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i w tym czasie praktycznie nie ma potrzeby poprawiania czegokolwiek i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u pań, które same nie umieją się dobrze malować lub zwyczajnie nie będą na to miały chęci i czasu.

Zabieg taki nieco przypomina wykonywanie tatuażu, ale różni się jedną ważną rzeczą. To znaczy barwnik jest wprowadzany dużo płycej pod powierzchnię skóry, dzięki czemu nie zostaje tam na zawsze, lecz po jakimś czasie się wchłania. Najczęściej efekty są dobrze widoczne od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania niezwykle istotne jest przestrzeganie wszystkich procedur i środków ostrożności, ponieważ mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w porządnych gabinetach, posiadających odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Również nie każdy może go zrobić, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża i karmienie, uczulenie na barwniki czy też niektóre schorzenia. Przeważnie całość jest podzielona na dwa oddzielne etapy. Przed pierwszym warto przygotować się odpowiednio zażywając leki przeciwopryszczkowe przez parę wcześniejszych dni. Wkłuwanie pigmentu pod skórę przeważnie będzie trwało dwie do trzech godzin, choć czasami czas ten się wydłuży. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u niektórych pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne mogą odczuwać znacznie silniejszy ból.

W związku z tym że naruszona zostaje wierzchnia warstwa skóry, to częstym objawem będzie obrzęk i zaczerwienienie. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i po kilku dniach powinny ustąpić. Nie ma potrzeby brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia da się pracować. Po pełnym zagojeniu skóry należy się jeszcze raz pojawić w salonie kosmetycznym, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedoskonałości. Zaleca się, żeby przez parę tygodni od takiego zabiegu ograniczać opalanie, bo może to spowodować różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY