Jak zatroszczyć się o działkę oraz dom, gdy pojawią się szkodniki?

Każdy z nas adoruje siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na kolorowe, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych rejonach występuje około 150 rodzajów motyli dziennych, a żeby ich posiadać jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować niesłychanie proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy wobec tego tak przystosować rośliny, aby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach i gigantyczna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niesłychanie z rozkoszą korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju usuwanie szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka także wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, iż dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części ‘dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, jednak i inne owady odnajdą miejsce dla własnego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są idealne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą prostą.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć informacji, jakie ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie kochają być polewane wielką ilością wody. Gleba tu też odgrywa ogromne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje naszej klarownej roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić