Czy można zarobić na prywatnym blogu

Blogi od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, jak widać po statystykach, duża część wszystkich stron w internecie ma właśnie taką formę. A nie istnieje lepsze narzędzie do tego, żeby swój blog poprowadzić, niż WordPress. Co też łatwo zrozumieć, jeżeli się przyglądnie możliwościom tego narzędzia. Przede wszystkim WordPress jest całkiem darmowy, nic nie trzeba płacić za niego. To nie oznacza wcale, że nie poniesie się żadnych kosztów, lecz są one nieduże.

Na przykład można kupić jakiś motyw graficzny, ale takiej potrzeby wcale nie ma. Jeżeli ktoś chce, to może też skorzystać z bezpłatnych, wówczas jedynie musi pozostawić link do strony autora. Dodatkowym kosztem będą hosting oraz domena, jeżeli ktoś zdecyduje się na prowadzenie takiego bloga na osobnym adresie. Wtedy liczyć się trzeba z wydatkiem mniej więcej trzystu złotych rocznie, lecz to będzie naprawdę niewiele w porównaniu z tym, gdyby trzeba było wykonać taki serwis praktycznie od zera. Kolejnym bardzo dużym plusem WordPressa jest łatwa i szybka instalacja.

Osobie, która już posiada jakąś praktykę nie zajmie to raczej więcej niż kilkadziesiąt minut, i po tym czasie będzie gotowe wszystko do tego, żeby umieścić pierwszy wpis. Poza tym na większości hostingów instalację WordPressa można dostać w pakiecie, bez konieczności robienia czegokolwiek. Wszystko dostępne jest w panelu administracyjnym, i w ciągu kilku minut da się uruchomić działającą stronę. Z pewnością popularność tej właśnie platformy wynika również z faktu, że jest ona bardzo przyjazna pod kątem SEO.

Przy odpowiednim skonfigurowaniu wszystko bardzo ładnie się zaindeksuje, a oprócz tego bardziej zaawansowani użytkownicy dp dyspozycji mają szereg wtyczek, przy pomocy których kompleksowo mogą zarządzać linkami. W świetle tych zalet bardzo łatwo zrozumieć, że dużo blogów, takich jak na przykład https://www.cojaczytam.pl/, zostało opartych właśnie na WordPressie, ponieważ rozwiązanie to jest tanie, skuteczne i dające bardzo duże możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić