Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega i czemu należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu w użyciu jest ulubiony diodowy laser, jaki przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry pod każdym względem uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak nazywanego anagenu – więcej na epilacja laserowa katowice. Wskazaniem do zastosowania epilacji laserowej może być usuwanie owłosienia z każdej części ciała z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, jakkolwiek do w większości wypadków epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi i ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust i policzków lub miejsca intymne.

By efektywnie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg wypada uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się odpowiedniego przygotowania – wymagane jest w takim razie zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się także używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa mniej więcej 20 minut. Zabieg jest do głębi bezbolesny, nie żąda w takim razie stosowania preparatów przeciwbólowych lub też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może wrócić do domu. Są jednak pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia efektów zabiegu przez kilka dni niebezużyteczne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY