Felgi – jak je dostosować na czas zimowy?

Kierowcy kupując zmienne podzespoły do swojego auta kierują się przeróżnymi wytycznymi. Bardzo dużą rolę w wyborze, głównie zewnętrznych, części samochodowych odgrywa pora roku. Tak też jest w wypadku wyboru felg samochodowych, jakie kierowca wybiera na zimę. Według fachowców i profesjonalnych kierowców na zimę optymalne są felgi, które są niezmiernie odporne w zawiłych warunkach atmosferycznych. Kierowcy mogą wybrać z felg stalowych bądź aluminiowych.

Felgi aluminiowe są o wiele bardziej odporne na korozje, bowiem w trakcie malowania pokrywane są bezbarwną warstwą zabezpieczającą. Inaczej jest z felgami stalowymi, jakie nie są zabezpieczona przed działaniem korozji, a także w czasie zakładania kołpaku na taką felgę niemal w każdym przypadku zostaje ona porysowana. Wypada jednak pamiętać, że nieważne czy wybierze się felgę stalową czy aluminiową, to o nią również należy dbać, co świadczy, iż konieczne jest jej konserwowanie oraz czyszczenie, jakie opóźni zniszczenie.

Bezpieczeństwo jazdy w czasie zimy jest zwłaszcza ważne, biorąc pod uwagę ślizgawicę, opady śniegu, ciągłe zmiany temperatury. Lekkie felgi są z reguły o wiele droższe aniżeli ciężkie, stalowe, niemniej jednak również są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. Poza tym latem, kiedy tak właściwie jezdnia jest zwykle sucha, rzadziej mokra po deszczu, sprawdzają się klawo. Samochód prowadzi się z radością oraz z gigantyczną wygodą. Warto polubić jazdę samochodem, bowiem to gwarantuje to, iż jest się także dobrym kierowcą, który zna swoje możliwości i potrafi ocenić warunki drogowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić