Fizjoterapia – najczęściej stosowane zabiegi lecznicze

Podczas amatorskiego uprawiania sportów nierzadko przytrafiają się różnego rodzaju kontuzje. Niektóre z nich są niewielkie i powodują jedynie krótkie wyłączenie z treningów, lecz zdarzają się również poważniejsze, wymagające dłuższego leczenia. Wiele osób po urazie zupełnie się nim nie przejmuje, wyczekując aż zagoi się wszystko samo, i często rzeczywiście tak będzie. Ale jeżeli ktoś chciałby szybko powrócić do pełni zdrowia, a tym bardziej zacząć z powrotem uprawiać sport, to powinien jednak zająć się odpowiednim leczeniem.

Na pewno bardzo pomocna w przypadku kontuzji jest fizjoterapia Poznań, jaką w praktyce zacząć się powinno tak szybko jak się da. W pierwszym jej etapie rzecz jasna nic wyczerpującego nie będzie, lecz delikatne ćwiczenia ruchowe są bardzo wskazane. W połączeniu z zachowawczym leczenie oraz stosowaniem leków przeciwzapalnych gwarantują znacznie szybszą regenerację uszkodzonego miejsca. Wraz z postępującym procesem leczenia można wdrażać coraz to nowe zestawy ćwiczeń, mające parę ważnych zadań.

Po pierwsze zapobiegają zastaniu stawów i mięśni, co znacząco wydłuża powrót do pełnego zdrowia. Ale też mięśnie te znacznie wzmacniają, co zabezpiecza przed wystąpieniem ponownych urazów. Zestaw ćwiczeń w każdym wypadku zostaje dostosowany do rodzaju urazu i ogólnych możliwości pacjenta. Na początku nie mają one dużej intensywności, nie obciążając za mocno, aby w końcówce serii pracować na większym obciążeniu.

Porządnie rozplanowana i wykonana Poznań fizjoterapia to znacznie szybszy powrót do zdrowia, ale też i dużą ochronę na przyszłość. Podczas takich ćwiczeń pacjent wzmacnia wiele mięśni, co pozwoli uchronić przed ewentualnymi kontuzjami. Żeby dodatkowo poprawić skuteczność fizjoterapii, to często wykorzystuje się różne dodatkowe zabiegi. Bardzo dobrze sobie radzą ultradźwięki, pole magnetyczne i laser, wszystkie one stymulują mięśnie do szybszej regeneracji. Bardzo polecana jest również krioterapia, seria zabiegów w komorze znacząco przyspiesza powrót do optymalnej formy i wspiera cały proces rehabilitacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić