Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze dobrać felgi do swojego auta

Dla wielu osób samochodowe felgi przypominają buty, w jakich chodzi się na co dzień, one właśnie mogą sporo zaświadczyć o danym właścicielu. Oczywiście duża część kierowców zupełnie się tym nie przejmuje, pozostając przy tym, co dostali w seryjnym wyposażeniu. Ale jeżeli pojawi się potrzeba kupienia kolejnego zestawu, przykładowo ze względu na używanie letnich i zimowych kół, to należy trochę się przy takim wyborze zastanowić. W sprzedaży bowiem jest taka ilość różnego rodzaju felg, że bez specjalnych nakładów można sprawić, że pojazd dostanie zupełnie nowy wygląd.

Po pierwsze należy sobie ustalić budżet, który będzie przeznaczony na nowe zakupy. Najmniej kosztują felgi ze stali, ale w ich przypadku nie ma wielkich możliwości stylistycznych, chyba że ktoś się pokusi o założenie kołpaków. Dużo więcej w tym względzie oferują felgi JR Wheels aluminiowe, które można dostać w niezliczonej ilości kształtów. Ale też i kolorów, ponieważ oferta wielu producentów obejmuje nie tylko felgi concaver w kolorze srebrnym, ale też i w wielu innych barwach.

Działają również firmy, jakie mogą spersonalizować felgi na życzenie klienta, malując je na dowolny kolor. W przypadku takiego rozwiązania liczyć się trzeba z dodatkowym kosztem, lecz tym sposobem da się świetnie zgrać kolorystykę nadwozia oraz kół. Podczas wyboru felg duże znaczenie ma ich kształt. Ten powinien być dobrany do typu pojazdu, bowiem nie każdy będzie do każdego auta pasował. A kiedy już się takie superlekkie felgi SL02 zakupi i założy, to z wymianą mogą być spore problemy.

Wielu posiadaczy samochodów decyduje się też na montaż felg z większą średnicą czy szerokością. Uważać przy tym trzeba na dwie ważne rzeczy. Przede wszystkim przy większych średnicach zastosować się powinno niskoprofilowe opony, które zapewnią takie same właściwości jezdne jak oryginalne. Poza tym koła po założeniu nie powinny nic wystawać poza obrys nadkoli, ponieważ wtedy będzie to niezgodne z przepisami i narazić się można na problemy przy spotkaniu z policją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY