Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak efektywnie poradzić sobie z żałobą?

Nowoczesny świat potrzebuje współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Niezmiernie wielokrotnie są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Przyczyny wizyt dzieci u psychologa są niezwykle różnorodne – ma prawo to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, komplikacje z mówieniem oraz dziesiątki innych wydarzeń, które miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog pracuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – wypróbuj terapia indywidualna radom. Psycholodzy dziecięcy funkcjonują w wielu punktach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. W trakcie ustalania terminu pierwszej wizyty trzeba się zapytać, czy na pierwsze spotkanie przyjść z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, iż pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu poprawnego wywiadu, omówienie problemu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im bardziej złożony kłopot, tym poprawniej trzeba się do niego przygotować.

Dobrze, gdyby rodzice spisali sobie wszystkie komplikacje, niepewności, pytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym prawidłowiej psycholog przygotowuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie żądała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, wszyscy z kolei przekazują lekarzowi swoje spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego przedsięwzięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY