Jakie korzyści za sobą niesie uruchomienie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie będzie się wiązało z potrzebą podejmowania wielu ważnych decyzji. Ale żeby podjąć takie decyzje, to należy posiadać jak najwięcej danych, na których można się oprzeć, a do tego celu niezbędne będzie wykorzystywanie różnego rodzaju analitycznych narzędzi. Od lat najbardziej popularnym jest google analytics, które od niedawna się doczekało całkiem nowej odsłony, dającej nieznane do tej pory możliwości. Mimo że nazwa prawie się nie zmieniła, bowiem najnowsze narzędzie po prostu się nazywa analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie odmienny produkt, nie mający wiele wspólnego z poprzednikiem.

Całkowicie odmienne jest także podejście do analizowania, według pomysłu Google to właśnie ten kierunek jest przyszłościowy i będzie rozwijany w intensywny sposób. Przede wszystkim google analytics 4 oparto na strumieniu danych, bez wykorzystania plików cookie oraz pozostałych identyfikacyjnych danych. Analizie podlegają nie odsłony, jak to miało miejsce do tej pory, ale zdarzenia, co daje dużo większą elastyczność. Co ważne,analiza ta będzie dotyczyła nie tylko stron internetowych lecz również aplikacji, z których korzysta coraz większa liczba właścicieli smartfonów.

Od strony panelu zarządzania także zaszły duże zmiany. Nowa usługa wykorzystuje tak zwane strumienie, jakimi mogą być wspominane wcześniej aplikacje i strony internetowe. Nowy wygląd panelu do kolejna nowość, osoby przyzwyczajone do starego z pewnością zauważą od razu brak niektórych raportów, które usunięto lub przeniesiono w inne miejsce. Nowością jest na przykład prognozowanie, które między innymi obejmuje szacowanie prawdopodobieństw odejścia czy zakupów. Posiadacze stron, jakich interesować będzie konfiguracja google analytics 4 ecommerce, sami się mogą zająć uruchomieniem tych narzędzi, a mogą wynająć też do tego celu specjalistyczną firmę. Wiele informacji na temat google analytics 4 można znaleźć między innymi w serwisie https://clickflow.pl/google-analytics-4/, jeśli kogoś będzie interesowała ta tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić