Jakie znaczenie mają kolory w działaniach marketingowych

Długoletnie badania w pełni potwierdzają, że większość klientów przy swoich wyborach w dużym stopniu bierze pod uwagę kolory. Często nawet nie zdają oni sobie z tego sprawy, ponieważ wszystko się odbywa w podświadomej warstwie, lecz faktycznie tak jest. Z tego też powodu biorąc się za kreowanie nowej marki czy też próbę rozreklamowania już będącej na rynku należy mieć świadomość tego, jak to ma duże znaczenie.

Dobrane w odpowiedni sposób barwy mogą zachęcać do kupna czy też przywoływać pozytywne skojarzenia. Ale sytuacja może też być dokładnie odwrotna, jeśli ktoś z kolorami nie trafi, to liczyć się trzeba z tym, że spora grupa potencjalnych klientów właśnie z tego powodu będzie omijała konkretny produkt. Tak wiec nie można tak po prostu wybrać kilka przypadkowych barw i wykorzystać je do tworzenia marketingowej kampanii, a należy nad wszystkim się zastanowić i znaleźć najlepszą opcję.

Szczególnie że wybrana kolorystyka będzie dotyczyć nie tylko firmowego logo, ale też opakowań czy też wizualnej prezencji placówek. Co będzie oznaczało, że klienci często się z nią będą stykać, i na tej podstawie też podejmować jakieś zakupowe decyzje. Często powiązane to będzie z emocjami – jeżeli ktoś posiada pozytywne skojarzenie z daną barwą, to zdecydowanie będzie on bardziej skłonny do skorzystania z propozycji konkretnej firmy. Nie od dziś wiadomo, że pewne kolory posiadają określone znaczenie, i są niejako kanonem w wybranych branżach.

Kolor niebieski to zaufanie i profesjonalizm, lecz również i poczucie stabilności, tak więc bardzo chętnie po niego sięgają branże ubezpieczeniowe, bankowe czy technologiczne. Czerwień to energia i siła, lecz równocześnie zagrożenie, dlatego należy ją naprawdę wyważenie i umiejętnie stosować. Po żółte kolory bardzo chętnie sięgają firmy z branży turystycznej, zaś zieleń jest używana przez podmioty z branży finansowej, medycznej, lecz również i takie, które zamieszają podkreślić ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu. Tak więc planują marketingowe działania należy zastanowić się dobrze, czy kolor butelkowa zieleń dobrze się sprawdzi w danym projekcie, czy jednak lepiej poszukać innego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić