Najważniejsze parametry urządzeń do docinania styropianu

Decydując się na zakup maszyny do docinania styropianu należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim ważna jest łatwość i prostota obsługiwania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej użytkowaniem mogły sobie poradzić nawet osoby nie posiadające dużej praktyki w tego typu pracach.

Ogromnie ważna będzie też wytrzymałość i solidność. Taki sprzęt pracować przecież musi na rozmaitych budowach, a warunki przecież tam są różne, z tego też powodu nie powinien on być za bardzo wrażliwy i delikatny. Planując taki zakup warto także się dowiedzieć, jakie parametry ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Po pierwsze ważna jest maksymalna wysokość i szerokość ciętych płyt. Standardowe styropianowe płyty mają wymiary 50 na 100 centymetrów, tak więc dla kompleksowego obsłużenia takie urządzenie powinno umożliwić pełne przecięcie po przekątnej elementu. Niektórzy producenci mają w ofercie kilka różnych modeli, dzięki czemu łatwo można dobrać najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb.

Czasami poszczególne modele różnią się też mocą zasilania, generalnie im taki zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Niezwykle przydatną funkcją jest możliwość cieniowania styropianowych płyt. Wtedy drut oporowy blokuje się na wskazanej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednego arkusza płyty na dwie o określonej grubości. Porządne urządzenia umożliwiają również wycinanie różnorodnych kształtów, przez co sprawdzają się świetnie na przykład w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić