Odśnieżanie dachu – w pojedynkę, czy zatrudnić doświadczoną firmę?

Decydując się jednakże na samoistne odśnieżanie dachów należałoby zapamiętać kilka podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie pracuj sam – w pobliżu zawsze musi być ktoś, kto przyjdzie Tobie na ratunek, jeżeli będzie to konieczne. Obojętnie od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie Warszawa należy poświęcić parę minut na rozgrzanie ciała, zanim zacznie się pracę. Najbezpieczniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za wsparciem specjalnego narzędzia z teleskopowym uchwytem. Czasami trzeba tylko wyeliminować śnieg oraz sople nagromadzone na krawędzi dachu, żeby pozbyć się kłopotu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko zmierzchom. Przystaje użyć szelek bezpieczeństwa przymocowanych do silnego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Ważne jest by używać zaledwie plastykowych łopatek do kasowania śniegu z dachu, bo metaliczne narzędzia z ostrymi lub tnącymi granicami mogą wywołać jego istotne uszkodzenie. Odradzane jest usuwanie aż do ostatniego płatka śniegu! Ważne jest pominięcie pokłady śniegu około 10 do 15 cm, by zapobiec uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Eliminując śnieg przystaje też się upewnić, iż żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeżeli to potrzebne – należy zaznaczyć obszar za poparciem taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu eliminowania pod żadnym przypadkiem nie należy skakać z dachu na stos śniegu – wolno zostać poważnie poszkodowanym przez upadek na słup, odłamek lodu lub jakikolwiek inny zapomniany przedmiot.

Decydując się na skorzystanie z pełnej oferty wolno cieszyć się zupełnym luksusem, bo eksperci zajmują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, lecz także jej dobre pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Pozwala to radować się każdego dnia spokojem oraz wygodą, a również czystym dachem nie grożącym ani ludziom ani ich kompletnemu otoczeniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić